+48 22 67 525 67
info @ spectro-lab.pl
Imię i Nazwisko Firma lub Instytucja i Dział Adres Kod pocztowy                      Miasto Telefon                                  Adres email

Pola oznaczone (* ) są obowiązkowe.

Opis Newsletter Wyślij wiadomość
Kontakt inną drogą
Po prostu zadzwoń do nas
+48 22 675 25 67
Wyślij fax:
+48 22 811 98 18
Napisz do nas:
info@spectro-lab.pl

Szczegóły

Elastyczny system mikrofalowy do syntezy flexiWAVE firmy Milestone

Energia mikrofalowa stanowi znakomite źródło grzania niezbędne przy prowadzaniu syntezy, z powodzeniem zastępujące  tradycyjne konwekcyjne metody. Zaawansowany reaktor flexiWAVE  daje dużą elastyczność w konfiguracji i umożliwia wykorzystanie szeregu akcesoriów w celu prowadzenia klasycznych reakcji w kolbach szklanych, w naczyniach ciśnieniowych i w fazie stałej w tym samym urządzeniu.

Dostępne konfiguracje:

1 Klasyczne szklane kolby okrągłodenne

Zestaw do pracy ze szklanymi kolbami okrągłodennymi pozwala na prowadzenie reakcji pod ciśnieniem normalnym (aktualnym atmosferycznym) w temperaturze limitowanej temperaturą wrzenia użytego rozpuszczalnika. flexiWAVE zapewnia pełną kontrolę temperatury, posiada wbudowane mieszadło magnetyczne oraz jest przystosowany do wykorzystania chłodnicy zwrotnej poza komorą mikrofalową do refluxu.

2 Naczynia wysokociśnieniowe

Zamknięte naczynia ciśnieniowe (ciśnienie maksymalne 100 barów) pozwalają na pracę w temperaturach wyższych (temperatura maksymalna 300°C) niż temperatury wrzenia użytych rozpuszczalników co zwiększa szybkość reakcji i w efekcie skraca czas trwania syntezy. Użycie wielopozycyjnego rotora (maksymalnie 15 naczyń) pozwala na prowadzenie reakcji równoległych w jednym cyklu. Konstrukcja naczyń zapewnia pełną kontrolę temperatury i ciśnienia. Możliwa jest praca z tylko jednym naczyniem. Wbudowane mieszadło magnetyczne zapewnia mieszanie we wszystkich naczyniach.

3 Reakcje w fazie stałej 

 

flexiWAVE daje unikalną możliwość prowadzenia reakcji w fazie stałej (bez użycia rozpuszczalników) z użyciem energii mikrofalowej. Unikalna konstrukcja rotującego reaktora zapewnia zarówno dokładną bezkontaktową kontrolę temperatury jak i mieszanie reagentów. Użycie grzania mikrofalowego zamiast konwekcyjnego pozwala na uniknięcie przegrzania substratów przy ścianie reaktora. Reaktor pozwala na pracę w atmosferze gazu obojętnego lub próżni. 

Zapraszamy do obejrzenia videoprezentacji

Zapraszamy do obejrzenia videoprezentacji pozostałych produktów firmy Milestone TUTAJ

Katalog

Informacje Nie


Klasyczne szklane kolby okrągłodenne

  • Klasyczne szklane kolby okrągłodenne
  • Naczynia wysokociśnieniowe
  • Reakcje w fazie stałej